Społeczna Akademia Kultury o mediach lokalnych

Miasto, media, mieszkańcy. Media lokalne – kondycja, rola, szansa
18-19 września 2013

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Społecznej Akademii Kultury, tym razem poświęcone tematyce mediów lokalnych. 18 września w godzinach 18:00 – 21:00 tradycyjnie już w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się debata pod hasłem Miasto, media, mieszkańcy. Media lokalne – kondycja, rola, szansa prowadzona przez Jacka Żakowskiego. Głównym gościem spotkania będzie prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych pan Dominik Księski.

W dyskusji udział wezmą także: redaktor naczelny wrocławskiej Gazety Wyborczej pan Mikołaj Chrzan, dyrektor TVP Wrocław pani Ewa Wolniewicz-Dżeljilji oraz reprezentujący wrocławski Urząd Miejski pan Zbigniew Morawski.

Z kolei 19 września w godzinach 09:00 – 13:30 w Instytucie Dziennikarstwa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej redaktor Żakowski oraz pan Dominik Księski poprowadzą warsztat. Warsztat będzie praktyczną, bardziej operacyjną próbą odpowiedzi na problemy zarysowane w trakcie debaty. Zarówno panel dyskusyjny jak i warsztat podejmą złożoną problematykę mediów lokalnych, w jej wymiarze kulturowym i społecznym.

Myślą przewodnią pierwszej serii debat jest Wrocław – lepsze miasto. Będzie ona poświęcona najważniejszym społecznie problemom życia miejskiego, odnoszącym się do nich niestandardowym ideom i możliwościom ich wykorzystania w ramach kompetencji miasta. Edycja wiosenna dotyczyła zagadnień edukacyjnych i okazała się być dużym sukcesem zarówno
frekwencyjnym jak i medialnym.

Wstęp na debaty jest wolny, wejściówki uprawniające do wstępu na spotkanie można odbierać w kasach Kina Nowe Horyzonty. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby wziąć w nich udział, należy potwierdzić chęć uczestnictwa mailowo: sak@wroclaw2016.pl, bądź telefonicznie: 605760122.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: